Logo

CampStove - biwakowe palenisko generujące prąd

Gadżety doładowujące smartfona nie są niczym nowym. Na rynku znajdziemy całą masę urządzeń pozwalających na gromadzenie energii i przekazywanie jej do telefonów. Panele słoneczne, czy energia kinetyczna nie są niczym nowym, ale zasilanie ciepłem jest dość niespotykaną metodą uzupełniania energii.
CampStove jest ciekawym gadżetem, który dostarczy energii podczas wypadu w dziki teren. Gadżet jest turystycznym paleniskiem pozwalającym na podgrzanie posiłku, czy wody. Wystarczy zebrać odpowiednią ilość patyków, włożyć je do środka i rozpalić ogień. Najciekawszą cechą jest jednak moduł przeistaczający ciepło w energię elektryczną.

CampStove CampStove


Zobacz także: Philips ShoqBox SB7220 - bezprzewodowy głośnik do pracy w terenie »Minusem generatora termoelektrycznego jest niska wydajność. Około 20 minut pracy zapewni zasilanie na godzinę rozmowy. Biorąc pod uwagę, że równocześnie można przygotować posiłek podczas biwaku, to mała wydajność nie wydaje się być tak wielkim problemem. Oczywiście, jak to bywa w przypadku podobnych konstrukcji, mamy do czynienia z nie najniższą ceną. CampStove został wyceniony na 129 dolarów.

CampStove CampStove
CampStove

2012-07-05 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
CampStove - biwakowe palenisko generujące prąd

Podobne artykuły i galerie