Logo

BlueDrone - auto RC sterowane smartfonem

BlueDrone to nowy projekt zabawki, która spodoba się wszystkim dużym chłopcom. Projekt zakłada sparowanie smartfonów z zabawką RC, w wyniku, czego otrzymujemy rewelacyjne autko na zdalne sterowanie.
Projekt BlueDrone zakłada wykorzystanie urządzeń z systemem Android w roli pilotów zdalnego sterowania dla samochodu RC. Twórcy gadżetu przygotowali specjalny samochód w postaci Małego Nissana GT-R, który posiada wszystkie funkcje zwykłego auta RC. Urządzenie jest napędzane trzema bateriami AA, które starczają na około 3 godziny zabawy.

BlueDrone BlueDrone


Zobacz także: Husqvarna DXR 310 - robot demolka, spełniający dziecięce marzenia »Różnice między zwykłą zabawką, a BlueDrone polega na sterowaniu. Zamiast zakupu samochodu z pilotem wykorzystamy do połączenia specjalną aplikację dla systemu Google Android. Po zainstalowaniu aplikacji smartfon bądź tablet wyposażony w system Google w wersji 2.1 lub nowszej zmieni się w kontroler. Za pomocą ruszania smartfonem będziemy sterowali autem. Zasięg odbiornika zamieszczonego w autku wynosi 10 metrów. Użytkownicy mają możliwość sterowania za pomocą przycisków na ekranie bądź z wykorzystaniem akcelerometru. Niestety nie jest znana data rynkowej premiery BlueDrone.

BlueDrone

2011-07-26 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
BlueDrone - auto RC sterowane smartfonem

Podobne artykuły i galerie