Logo

BlackBerry wróci na rynek z nowoczesnymi ekranami. RIM szykuje kontratak

Kanadyjski RIM nie ma ostatnio łatwo. Producent stracił sporo klientów i kolejne smartfony Blackberry nie cieszą się zbytnią popularnością. Urządzenia te oferowały niegdyś niespotykane możliwości dla biznesmenów, a teraz mocno ustępują konkurencji z Androidem i iOs.
Do sieci wyciekł fragment dokumentacji wskazujący na szczegóły ekranów nowych modeli planowanych przez producenta. RIM szykuje dwie nowe serie smartfonów Blackberry 10. Pierwsza z nich została oznaczona, jako "L" i ma otrzymać ekran dotykowy o przekątnej 4,2 cali i rozdzielczości 1280x768 pikseli. Wyświetlacz ma się cechować większym upakowaniem pikseli niż Retina z iPhone'a 4S, wynoszącym 356 PPI. Duży ekran oznacza, że ta seria będzie pozbawiona fizycznej klawiatury QWERTY.

BlackBerry BlackBerry


Zobacz także: Windows Phone 8 oficjalnie odsłonięty! Zapowiada się ostra walka z Androidem »Fizyczna klawiatura znajdzie się natomiast w drugiej serii oznaczonej literką "N". Modele z tej serii mają być następcami telefonów Bold. Ujawniony wyświetlacz ma posiadać przekątną 3,1 cala i rozdzielczość 720x720 pikseli. Gęstość pikseli wyniesie 330 PPI. Seria N będzie dostępna z wyświetlaczami w technologii OLED oraz LCD w zależności od wersji cenowej. Jeżeli informacje się potwierdzą, a pozostałe elementy specyfikacji będą robiły równie dobre wrażenie, to RIM będzie miało szansę na nawiązanie walki z konkurencją.

BlackBerry BlackBerry
BlackBerry BlackBerry BlackBerry BlackBerry BlackBerry

2012-06-27 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
BlackBerry wróci na rynek z nowoczesnymi ekranami. RIM szykuje kontratak

Podobne artykuły i galerie