Logo

Apple iCam - modułowy aparat kompaktowy z iPhonem

Smartfony szybko przyjęły się, jako mobilne urządzenia do zadań wszelkiej maści. Jednym z najpopularniejszych sposobów wykorzystania tych urządzeń jest oczywiście wykonywanie zdjęć. Projektanci zarzucają nas pomysłami zwiększenia możliwości smartfonów, a w szczególności kultowych iPhone'ów.
Zobacz także: BenQ GH600 - duży zoom za rozsądną cenę »Prezentowany koncept ma zmienić iPhone'a w pełni funkcjonalny kompakt. Nie mamy jednak do czynienia z dodatkowym obiektywem, ale z modułowym urządzeniem, w którym smartfon będzie jedynie częścią. Za projekt odpowiada włoski projektant Antonio DeRosa. Apple iCam przypomina system Ricoh GX, a smartfon pełni w nim rolę modułu sterującego.

Apple iCam Apple iCam


Zobacz także: Panasonic Lumix GX1 - nowa seria Evili oficjalnie zaprezentowana »Apple iCam jest modułem zawierającym optykę, który do pełnego działania potrzebuje iPhone'a. Smartfon będzie odpowiadał za przetwarzanie zdjęć i ich zapis. Pomysł jest bardzo dobry i realizacja takiego aparatu spotkałaby się z pewnością z dużą przychylnością użytkowników. Niestety gadżet jest w fazie koncepcji i póki, co nie ma szans na jego realizację. Niewykluczone jednak, ze zwróci on uwagę producentów sprzętu.

Apple iCam

2011-12-03 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Apple iCam - modułowy aparat kompaktowy z iPhonem

Podobne artykuły i galerie