Logo

Apple MacBook - 12-calowy laptop w smukłej obudowie

Apple podczas swojej wczorajszej konferencji zaprezentowało nie tylko swojego smartwatcha, ale także nowego notebooka. Nosi on nazwę MacBook i jest bardzo smukłym oraz eleganckim urządzeniem.
Nowy model posiada 12-calowy ekran Retina o rozdzielczości 2304x1440 pikseli zamknięty w obudowie o grubości zaledwie 13,1 mm. Waga urządzenia nieco przekracza 900 gramów. Jak widać tutaj parametry są bardzo dobre. Smukłą sylwetkę pozwoliły uzyskać między innymi przyciski z mechanizmem wzorowanym na skrzydłach motyla. Każdy z klawiszy otrzymał również podświetlenie.

Apple MacBook Apple MacBook

Touchpad będzie dawał możliwość regulacji siły nacisku. W obudowie wykonanej z jednego bloku metalu znalazł się tylko jeden port. USB 3.1 typu C pozwoli ładować sprzęt i podłączać peryferyjne urządzenia. Oczywiście ten drugi wariant wymaga stosowania adapterów.

Apple MacBook Apple MacBook

Apple MacBook korzysta z najnowszych procesorów Intel Core M współpracujących z grafiką HD 5300. Do tego dochodzi 8 GB pamięci RAM oraz dyski SSD o pojemności 256 bądź 512 GB. Producent postawił na pasywne chłodzenie, które nie generuje hałasu, ale w pewnych sytuacjach może zmienić laptopa w mały grzejnik.
Zobacz także: HP Chromebook 14 - nowy model oficjalnie debiutuje na rynku »Apple MacBook na jednym ładowaniu może przeglądać internet przez około 9 godzin. Nowy sprzęt trafi na rynek 10 kwietnia. Najtańsza wersja z procesorem Intel M 5Y51 i dyskiem 256 GB to koszt 6299 złotych. Najdroższy wariant będzie kosztował 7799 złotych. Wszelkie adaptery będzie trzeba zakupić oddzielnie.

Apple MacBook Apple MacBook

2015-03-10 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Apple MacBook - 12-calowy laptop w smukłej obudowie

Podobne artykuły i galerie