Logo

Acer S5200 - projektor 3D zmieni oblicze kina domowego

Acer wprowadza na rynek nowy projektor do użytku domowego, który posiada możliwość wyświetlania filmów w standardzie 3D. Projektor S5200 wyświetla obraz w technologii DLP 3D Ready o dużej częstotliwości odświeżania 120Hz. Po podłączeniu projektora do komputera z odpowiednią kartą graficzną i wyposażeniu się w okulary 3D każdy może się cieszyć filmami w trójwymiarze.

Acer S5200 Acer S5200

Nowy projektor został tak zaprojektowany, aby bardzo szybko i wydajnie wyświetlać dwa obrazy naraz, które obserwowane przez specjalne okulary zlewają się w jeden trójwymiarowy film. Projektor wyposażono w Acer ColorBoost II, w skład którego wchodzi 6-segmentowe zoptymalizowane koło barwne i wydajny procesor obrazu. Dodatkowo poprawiono sterowanie lampą tak, aby uzyskać bardziej naturalne, zrównoważone odcienie. Funkcja Acer eView Management odpowiada za automatyczne dostosowanie jasności do rodzaju obrazu aktualnie wyświetlanego przez projektor.


Zobacz także: DXG - pierwsza mała kamera 3D i nowe modele HD »Producent wprowadził do dystrybucji model S5200 w cenie sugerowanej 3020 złotych, co nie jest wygórowaną kwotą za własne kino 3D. Technologia trójwymiarowa zyskuje na popularności i powoli wypiera tradycyjne środki przekazu obrazu. Co raz częściej do kin trafiają filmy tworzone z myślą o 3D jak choćby kasowy Avatar. W sklepach także zaczynają się mnożyć sprzęty pozwalające na zapis filmów i zdjęć w trójwymiarze. To prawdopodobnie tylko kwestia czasu, jak trójwymiarowe gadżety staną się normalnym, dostępnym dla każdego sprzętem.


2010-02-22 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Acer S5200 - projektor 3D zmieni oblicze kina domowego

Podobne artykuły i galerie